Strona główna > O masażu

O masażu

Masaż stanowi jedną z najstarszych form fizjoterapii. Stosowany był już przez ludy starożytne, a do Europy przywędrował z Azji, gdzie używany był nie tylko do celów relaksacyjnych, ale przede wszystkim jako element terapii jak również medycyny.

Czym jest masaż?

Masażem nazywamy mechaniczną stymulację ciała. Osoba masowana pozostaje podczas trwania masażu bierna (nie dotyczy masażu tajskiego będącego jedynym masażem relaksacyjnym aktywnym). Doskonale sprawdza się on zarówno jako profilaktyka przeciw schorzeniom i kontuzjom układu ruchu, a także do leczenia powstałych już kontuzji.

Istnieje wiele rodzajów masażu, z których wyróżnić możemy m.in.: masaż sportowy, klasyczny, relaksacyjny, limfatyczny, czy ten przeznaczony dla dzieci - masaż Shantala. Oprócz działania leczniczego, masaż wykazuje działanie przeciwbólowe i pobudzające działanie narządów i tkanek organizmu osoby poddającej się masażowi. Wspomaga proces modelowania sylwetki poprzez redukcję tkanki tłuszczowej. Ujędrnia skórę, poprawia przepły limfy oraz regularnie wykonywany zapobiega odkładaniu się toksyn w organizmie.

Nasza oferta

Nasz salon masażu oferuje masaże ze wszystkich stron świata. Od tradycyjnych jego form (masaż szwedzki, relaksacyjny, masaż sportowy, itp.) do tych typowych dla krajów dalekiego Wschodu (masaż tajski, shiatsu, lomi lomi i wiele innych).

Na czym polega masaż klasyczny?

Masaż klasyczny to zabieg, który rozluźnia napięcia w ciele i pomaga w osiągnięciu poczucia relaksu. Często stosowany jest razem z aromaterapią i muzykoterapią, które są pomocne w uzyskaniu rozluźnienia i łagodzenia napięć psychicznych.

W ramach masażu klasycznego pobudzany może być nie tylko kręgosłup, ale również inne części ciała. Jego działanie obejmuje: pobudzenie krążenia, łagodzenie bólu i rozluźnienie. Klasyczny masaż sprzyja usuwaniu nagromadzonych w organizmie toksyn. Stosuje się go również do pobudzenia do pracy i rozgrzania mięśni przed dużym wysiłkiem fizycznym, np. w przypadku sportowców.

W stronę orientu - czego możemy spodziewać się podczas masażu tajskiego?

Masaż tajski opracowano ponad 2500 lat temu. Jego bazę stanowią techniki akupresury, rozciągania, refleksologii, a także medytacji. Tajowie wykorzystali do powstania masażu swoją wiedzę na temat kanałów energetycznych ludzkiego ciała, które pielęgnowane są przez filozofię ajurwedyjską i jogę.

Podczas masażu tajskiego masażysta wykorzystuje do stymulacji różne części swojego ciała. Jest to rodzaj masażu głębokiego, w czasie którego pacjent znajduje się na specjalnej macie na podłodze, co pozwala na sprawne poruszanie się wokół pacjenta, a także nad nim. Masaż tajski nie wymaga użycia natłuszczających olejów.

Masażysta uciska poszczególne partie mięśnie w sposób powolny i rytmiczny, co w efekcie przynosi ich rozluźnienie. W kolejnym etapie następuje rozciąganie.

Osoby poddające się masażowi tajskiemu obserwują wzrost energii i odzyskanie wewnętrznego spokoju. Ma on również doskonały wpływ na stan mięśni, stawów i skóry.

Akupresura bez igły - Shiatsu

Znana od pokoleń w Japonii technika "masażu kciukami" stosunkowo niedawno zyskała popularność również w Europie. Orientalna technika masażu usprawnia pracę całego organizmu, opierając się na wiedzy starożytnych chińczyków.

Dzięki Shiatsu poprawisz krążenie w organizmie, usuniesz złogi i toksyny, a także zmniejszysz ciśnienie krwi.


Zmęczony, obolały, zestresowany? Masaż przyniesie Ci pożądane ukojenie. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą zabiegów i masaży z naszego salonu.

Salon Mokotów:
ul. Biały Kamień 1
02-593 Warszawa
tel. (+48) 22 407 10 07
kom. (+48) 887 07 10 07
Salon Wilanów:
ul. Sarmacka 10
02-972 Warszawa
tel. (+48) 22 400 41 11
kom. (+48) 723 22 41 11

© 2011 DOTYK ORIENTU
projekt i wykonanie PROFES - Tworzenie stron internetowych