Masaż tajski

Masaż wykonywany zgodnie z tradycją wyłącznie na materacach, bez użycia olejków. Stanowi połączenie technik stretchingu (rozciągania), akupresury oraz jogi pasywnej, zwany jest również jogą dla leniwych.

O masażu

TRADYCYJNY MASAŻ TAJSKI - masaż wykonywany zgodnie z tradycją wyłącznie na materacach, bez użycia olejków. Stanowi połączenie technik stretchingu (rozciągania), akupresury oraz jogi pasywnej, zwany jest również jogą dla leniwych. Masaż ten powoduje rozładowanie napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając potężny zastrzyk energii. Wykonywany może być nie tylko dłońmi, ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami i kolanami. Ze względu na energetyzujący charakter, masaż ten często wybierany jest na początek intensywnego dnia.

masaż tajski

Na czym polega masaż tajski?

Jest to jeden z bardziej intensywnych zabiegów. Nazywany jest jogą dla leniwych, ponieważ osoba, która jest masowana w trakcie jego wykonywania przyjmuje różne pozycje, charakterystyczne właśnie dla tego typu ćwiczeń. Jest to mocny masaż, znacznie odbiegający od innych standardowych technik. Z tego właśnie powodu musi być wykonywany wyłącznie przez profesjonalnych masażystów / masażystki.
Ma on wiele odmian, wśród nich najczęściej wykonywanymi są masaż tajski klasyczny (wykonywany na sucho), z olejkami (znany bardziej jako masaż balijski) czy refleksologia (stopy i dłonie jak również twarz i głowa).

Samo jego wykonywanie jest bardzo charakterystyczne i wymaga sporego wysiłku od masażystki, która może pracować różnymi partiami ciała (pełne dłonie, palce, stopy a nawet łokcie). Osoba masowana musi przede wszystkim mieć na sobie wygodne ubranie, czyli specjalny uniform do masażu tajskiego, który oczywiście otrzymuje na miejscu w salonie. Można również skorzystać z własnej odzieży (np. lekkie dresy bawełniane lub leginsy + t-shirt).
Zabieg wykonywany jest w wielu różnych pozycjach będących odzwierciedleniem wspomnianej wcześniej jogi. Masaż w dużej mierze polega na intensywnym rozciąganiu poszczególnych partii mięśniowych oraz stawów (po wcześniejszej rozgrzewce) oraz uciskaniu (zwanej monopresurą) i rozbijaniu spiętych mięśni.

Masaż tajski pomaga się odprężyć, a także pozbyć codziennego stresu a nawet bólu (często w odcinku lędźwiowym kręgosłupa). Bezpośrednio po masażu towarzyszyć będzie Państwu uczucie lekkości i bardziej wyprostowanej sylwetki.

masaż tajski

Historia masażu tajskiego

Masaż tajski znany jest od wielu lat w krajach dalekowschodnich. Jego początek sięga okresu 500 lat p.n.e. Według legendy z jego dobrodziejstw korzystał nawet sam Budda.

Jest to jednak jedynie legenda, ponieważ tak naprawdę wywodzi się on z różnych kultur, pochodzących z Chin czy z Indii. Dzisiejszy masaż to głównie wynik jego uporządkowania, które miało miejsce w XIX wieku. Większą popularność, zwłaszcza w Europie, zdobył on całkiem niedawno, jednak z pewnością przypadł do gustu Polakom głównie z uwagi na jego intensywny charakter oraz kojący wpływ na kręgosłup.

masaż tajski

Masaż tajski Warszawa

Zapraszamy na masaż tajski do naszych salonów:

  • Mokotów, ul. Biały Kamień 1, Warszawa
  • Wilanów, ul. Sarmacka 10, Warszawa.
masaż tajski

Masaż tajski cena:

60 minut
90 minut
120 minut
240 PLN
310 PLN
370 PLN