Strona główna > Masaż tajski

Masaż tajski

TRADYCYJNY MASAŻ TAJSKI - masaż wykonywany zgodnie z tradycją wyłącznie na materacach, bez użycia olejków. Stanowi połączenie technik stretchingu (rozciągania), akupresury oraz jogi pasywnej, zwany jest również jogą dla leniwych. Masaż ten powoduje rozładowanie napięcia mięśni, stawów i ścięgien, pobudzony zostaje układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając potężny zastrzyk energii. Wykonywany może być nie tylko dłońmi, ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami i kolanami. Ze względu na energetyzujący charakter, masaż ten często wybierany jest na początek intensywnego dnia.

Na czym polega masaż tajski?

Jest to jeden z bardziej intensywnych zabiegów. Nazywany jest jogą dla leniwych, ponieważ osoba, która jest masowana w trakcie jego wykonywania przyjmuje różne pozycje, charakterystyczne właśnie dla tego typu ćwiczeń. Jest to mocny masaż, znacznie odbiegający od innych standardowych technik. Z tego właśnie powodu musi być wykonywany wyłącznie przez profesjonalnych masażystów / masażystki.
Ma on wiele odmian, wśród nich najczęściej wykonywanymi są masaż tajski klasyczny (wykonywany na sucho), z olejkami (znany bardziej jako masaż balijski) czy refleksologia (stopy i dłonie jak również twarz i głowa).

Samo jego wykonywanie jest bardzo charakterystyczne i wymaga sporego wysiłku od masażystki, która może pracować różnymi partiami ciała (pełne dłonie, palce, stopy a nawet łokcie). Osoba masowana musi przede wszystkim mieć na sobie wygodne ubranie, czyli specjalny uniform do masażu tajskiego, który oczywiście otrzymuje na miejscu w salonie. Można również skorzystać z własnej odzieży (np. lekkie dresy bawełniane lub leginsy + t-shirt).
Zabieg wykonywany jest w wielu różnych pozycjach będących odzwierciedleniem wspomnianej wcześniej jogi.
Masaż w dużej mierze polega na intensywnym rozciąganiu poszczególnych partii mięśniowych oraz stawów (po wcześniejszej rozgrzewce) oraz uciskaniu (zwanej monopresurą) i rozbijaniu spiętych mięśni.
Masaż tajski pomaga się odprężyć, a także pozbyć codziennego stresu a nawet bólu (często w odcinku lędźwiowym kręgosłupa). Bezpośrednio po masażu towarzyszyć będzie Państwu uczucie lekkości i bardziej wyprostowanej sylwetki.

Historia masażu tajskiego

Masaż tajski znany jest od wielu lat w krajach dalekowschodnich. Jego początek sięga okresu 500 lat p.n.e. Według legendy z jego dobrodziejstw korzystał nawet sam Budda.
Jest to jednak jedynie legenda, ponieważ tak naprawdę wywodzi się on z różnych kultur, pochodzących z Chin czy z Indii. Dzisiejszy masaż to głównie wynik jego uporządkowania, które miało miejsce w XIX wieku. Większą popularność, zwłaszcza w Europie, zdobył on całkiem niedawno, jednak z pewnością przypadł do gustu Polakom głównie z uwagi na jego intensywny charakter oraz kojący wpływ na kręgosłup.

Masaż tajski Warszawa

Zapraszamy na masaż tajski do naszych salonów: Mokotów, ul. Biały Kamień 1, Warszawa oraz Wilanów, ul. Sarmacka 10, Warszawa.


 

masaż tajski Warszawa masaż tajski Warszawa masaż tajski Warszawa
 
MASAŻE ORIENTALNE i EGZOTYCZNE

15 min.

30 min. 

45 min. 

60 min.

90 min.

120 min.
masaż tajski klasyczny       180 zł 230 zł 280 zł
masaż tajski głowy, szyi, pleców i ramion   120 zł 160 zł 180 zł
 
masaż tajski stóp   120 zł


 
masaż tajski stóp i dłoni - refleksologia       160 zł 180 zł
 


Zadzwoń i umów się! 
 
Salon Mokotów:
Salon Wilanów: 

masaż tajski masaż tajski Warszawa tajski masaż tajski masaż Warszawa
Salon Mokotów:
ul. Biały Kamień 1
02-593 Warszawa
tel. (+48) 22 407 10 07
kom. (+48) 887 07 10 07
Salon Wilanów:
ul. Sarmacka 10
02-972 Warszawa
tel. (+48) 22 400 41 11
kom. (+48) 723 22 41 11

© 2011 DOTYK ORIENTU
projekt i wykonanie PROFES - Tworzenie stron internetowych